Kurucularımız

aliihsannacak-rifismakina3

Ali İhsan Nacak

%50 paya sahip Türk ortak olan Ali İhsan NACAK,  Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü 1992 yılı mezunudur.

iki çocuk babası olan Ali İhsan Nacak, aile şirketinde yol yapım işleri konusunda yönetici olarak çalışmıştır. Mezun olduktan sonra ise sektörde tecrübesini arttırmak için yine yol yapım işleri ile ilgili köklü bir kurumda Makine Müdürü olarak görev almıştır. 2007 yılında ise prensip sahibi olması ve ileriyi gören vizyonu dolayısıyla diğer ortak Harry Fischer ile yollarını birleştirmiştir.

2007 yılında Rifis Makine Tic.Ltd.Şti.ni kuran Ali İhsan NACAK Almanca ve İngilizce dillerine hakim olup firmanın imza yetkili Genel Müdürü’dür.

harryfischer-rifismakina2

Harry Fischer

%50 paya sahip Alman ortak Harry Fischer 1934 yılında kurulan Richard Fischer Almanya firmasının üçüncü kuşak temsilcisi olup İşletme Bölümü mezunudur.

İki çocuk babası olan Harry Fischer mezuniyet sonrası çalışma hayatına aile şirketinde devam etmiştir. Kendi anadili dışında ayrıca Fince ve İngilizce dillerini konuşmaktadır.

Harry Fischer, Türkiye Rifis Makina’ya  müşteri teminini sağlamaktadır. Türkiye Rifis Makina’da üretilen endüstriyel metal parçalarının dağıtımı ve takibi Almanya Rifis GmbH da yapılmaktadır.